Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Lietuviškai English
Į pradžią MOLĖTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ
Biudžetinė įstaiga
Vilniaus g. 44, LT-33140 Molėtai
Tel. (8 383) 54 761
El. p. savivaldybe@moletai.lt
Juridinių asmenų registras, kodas 188712799
Prisijungimas gyventojams

Naujienų prenumerata


TIESIOGINĖ VAIZDO TRANSLIACIJA
Jungti transliaciją
VAIZDO ĮRAŠAI
Žiūrėti įrašus
VAIZDO KONFERENCIJA
Žiūrėti konferenciją

Renginių kalendorius

Valstybės diena Dubingiuose

Garbingi šlovingos Lietuvos piliečiai Valstybės dieną šventė senojoje Dubingių žemėje

Liepos 6-ąją Dubingiuose paminėta Valstybės – pirmojo suvienytos Lietuvos valstybės valdovo, kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi – diena.

Tą pačią dieną Radvilų tėvonijoje buvo pagerbtas ir garbinga LDK kunigaikščių Radvilų giminė – minėtos Didiko, Dubingių ir Biržų kunigaikščio, Vilniaus vaivados ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės vyriausiojo kariuomenės vado Mikalojaus Radvilos Rudojo 500-osios metinės.

Tądien kunigaikščių Radvilų tėvonijoje, Dubingiuose, veikė Viduramžių ir Renesanso laikotarpio amatų mugė. Čia buvo demonstruojami puodininkystės, senosios knygrišystės, siuvėjų, auksakalių, kalvystės, medžio apdirbimo, monetų kalėjų, istorinių žaidimų bei vitražo, muilo, maisto ir muzikos instrumentų gaminimo amatai. Asvejos regioninio parko direkcijoje – Dubingių smuklėje – atidaryta Lietuvos regioninių parkų nuotraukų paroda, skirta Lietuvos regioninių parkų 20-mečiui. Miestelyje šurmuliavo Dubingių turgus.

Į šventę atjojo viduramžių pasiuntiniai, vyko teatralizuotas LDK karių pasirodymas. Garbingą praeitį šlovino Krašto apsaugos ministerijos orkestras, valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ bei Molėtų krašto folkloro kolektyvai. Iškilmėms ir Radvilų rūmų archeologinės ekspozicijos atidarymo ceremonijoje taip pat dalyvavo senosios muzikos ir šokio teatras „Puelli Vilnensis“, choras „Soli Deo Gloria“, garsiosios roko grupės – „Skylė“ ir „Thundertale“.

Nuoširdžiai iškilmių dalyvius ir svečius Valstybės dienos proga sveikino ir linkėjo būti garbingais valstybingumo tradicijų tęsėjais Molėtų rajono meras Stasys Žvinys, Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius bei profesorius Albinas Kuncevičius.

Violeta ŽalalienėJūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų: 2
http://moletai.lt/m/m_comments/files/ajax.php
Valstybės diena Dubingiuose
2012-08-11 08:16
78.63.228.85
Sveiki,
Grazu Dubingiuos .Labai tvarkosi.Daug ivairiu stambiu renginiu vyksta.Aibes turistu is visos Lietuvos ir uzsienio.
Labai vietiniai stengiasi prisideti prie miestelio puoselejimoTvarkosi savo namelius,aplinkas.Liko gal vos keleta tokiu apleistu namuku.Viskas gerai,taciau kazkam sove mintis apgyvendinti paciame miestelio centre asocialia seima.Ta seima gerai zinoma ir man atrodo nereiketu jos reklamuoti ant visos Lietuvos ,iskeliant i pirma plana.Ten net vandens nera,nei wc.
Balsuoti
Labai blogas Blogas Vidutinis Geras Labai geras
2012-07-14 20:32
166.70.207.2
Sveiki, moletiškiai,

Kad jūsų krašte rengiamos tokios svarbios visai Lietuvai šventės, mūms labai džiūgu, bet kad tokia informacija, o ypač nuotrukos (net į asmeninį albumą su tokiom ryškiom datom nedėčiau), butų publikuojama savivaldybės svetainėje- nepatikėjau, pakol nepamačiau ... Gal jūs neturit profesionalaus fotografo, žurnalistų, ar šiaip neturit supratimo apie žiniasklaidos kultūrą?
Su pargarba Ulė - Danija
Balsuoti
Labai blogas Blogas Vidutinis Geras Labai geras

 

 
© Molėtų rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.