title

E rinkodaros priemonės padidino lankytinų objektų žinomumą

Molėtų rajono savivaldybės administracija kartu su projekto partneriu VšĮ Molėtų turizmo ir verslo informacijos centru baigė vykdyti projektą „Molėtų ir aplinkinių rajonų kultūros ir gamtos paveldo objektų viešinimas išplėtotos realybės priemonėmis“.

Įgyvendindami projektą Molėtų rajono savivaldybė ir Molėtų TVIC siekė išplėtotos realybės priemonėmis didinti Molėtų ir aplinkinių rajonų lankomų kultūros ir gamtos paveldo objektų lankomumą ir žinomumą. Sukurtomis e-rinkodaros priemonėmis viešinama buvo dvidešimt Molėtų, Utenos ir Širvintų kultūros ir gamtos paveldo objektų. Siekiant sukurti patrauklias ir inovatyvias e-rinkodaros priemones, buvo surinkta istorinė medžiaga ir, padedant prof. dr. R. Laužikui bei archeologei dr. E. Pranckėnaitei, buvo sukurtas animuotas virtualus istorinis turas „Molėtai kitaip“, kuriame pristatomi svarbiausi Molėtų istorijos vingiai, atkurti lankytini kultūros ir gamtos objektai virtualioje aplinkoje. Kelionę laiku nuo praėjusių metų rudens išbandė beveik 6000 turistų. Įgyvendinant projektą, buvo sukurta ir viešinta mobili programėlė „Infomoletai“. Joje pristatomi trijų rajonų kultūros ir gamtos objektai, sudėti į keturis teminius maršrutus: Radvilų giminės tematika, kryžiuočių žygio objektai, Giedraičių-Širvintų kautynių vietos, žydų kultūros objektai. Mobilioje programėlėje galima rasti žemėlapius ir audio gidus. Ateityje programėlės turinį ketinama plėsti, papildyti kitais teminiais maršrutais. Siekiant labiau viešinti ir pristatyti pasirinktus trijų rajonų objektus, buvo sukurti net trys video filmai, kurie patalpinti taip pat šio projekto įgyvendinimo metu sukurtoje „Youtube“ socialinio kanalo paskyroje „Molėtai kitaip“. Vis labiau domimasi ir pamėgstama naujai sukurta paskyra „Molėtai kitaip“ socialiniame tinkle „Facebook‘. Ypatingai pakilo tinklapio www.infomoletai.lt, kuriame patalpintas projekto metu sukurtas papildomas polapis, rodikliai. Lyginant su 2017 m., 2018 m. puslapį aplankė beveik 20 000 daugiau unikalių vartotojų, o puslapių peržiūrų skaičius išaugo net 53 000.

Projektas „Molėtų ir aplinkinių rajonų kultūros ir gamtos paveldo objektų viešinimas išplėtotos realybės priemonėmis“ baigtas įgyvendinti, tačiau sukurta medžiaga leidžia dirbti toliau, užtikrinant projekto veiklų tęstinumą.

Bendra įgyvendinto projekto vertė – 137 461 eur, iš jų 116 841,85 Eur Europos Sąjungos investicijų ir 20 619,15 Eur savivaldybės biudžeto dalis.

Projektas įgyvendinamas pagal 2014-2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir pritaikymas prie klimato kaitos“ įgyvendinimo priemonę Nr. 05.4.1 –LVPA-V-808 „Prioritetinių turizmo plėtros regionų e-rinkodara“. Lėšos skirtos iš Europos regioninės plėtros fondo.

Papildoma informacija:

http://www.esinvesticijos.lt/lt/paraiskos_ir_projektai/moletu-ir-aplinkiniu-rajonu-kulturos-ir-gamtos-paveldo-objektu-viesinimas-ispletotos-realybes-priemonemis

Spausdinimo versija Archyvas

Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal