title

Žvejybos rojaus vardą Molėtuose padės garsinti Europos Sąjunga

Savivaldybės administracija parengė tris projektus, kurie padės kurti palankią Žvejybos rojaus aplinką Molėtų rajone ir mieste bei didinti mūsų krašto žinomumą.

Siekiant sustiprinti su žvejybą susijusias veiklas, skirtas ir profesionalams, ir mėgėjams, ketinama įsigyti pontoninį katamaraną su pakabinamu varikliu, skirtą pramoginei rekreacinei žvejybai, edukacinėms vandens kelionėms  bei krosnį su židiniu ir orkaite. Įsigyta technika ir įranga, skirta visuomenės poreikiams tenkinti, bus naudojama Mindūnuose vykstančių renginių ir švenčių, varžybų metu. Mindūnuose jau susiformavęs turizmo traukos centras, kuriame veiklą vykdo vienintelis Lietuvoje Ežerų žvejybos muziejus. Čia vyksta žuvininkystę bei mėgėjišką žvejybą propaguojantys ir skatinantys renginiai (Mindūnų žiemos žūklės šventė, ežerų šventė), įvairios edukacijos, žūklės varžybos.

Daug lankytojų sulaukia ir 2015 m. pastatytas aukščiausias Lietuvos parkuose - Mindūnų (Labanoro) apžvalgos bokštas. Šalia jo, Baltųjų Lakajų ežero šlaite bus įrengti laiptai, pontoninis lieptas, taip pat - lauko tualetas, stalų ir suolų kompleksas, šiukšliadėžės, pavėsinės, dviračių stovas, apšvietimas, atlikti kiti aplinkos tvarkymo darbai.

Didinant Molėtų, kaip vieno iš žvejybos rojaus centrų, žinomumą bei populiarinant žvejybos turizmą ir su juo susijusių paslaugų plėtrą, meninėmis skulptūromis žvejybos tema bus atnaujintas Pastovėlio ežeras ir jo pakrantės dalis Molėtų mieste.

   

Visiems trims projektams tikimasi Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės paramos, kuri bendrai sudarys 111,5 tūkst. €, dar 11 tūkst. € prisidės savivaldybė. Gavus paramą, pasirašius finansavimo sutartis ir atlikus viešųjų pirkimų procedūras, projektus ketinama įgyvendinti per dvejus metus.

Projektai „Viešosios infrastruktūros ir rekreacinės turizmo žvejybos plėtra „Žvejybos rojuje" Mindūnuose", „Viešosios infrastruktūros gerinimas Mindūnų seniūnijoje, pritaikant ją žuvininkystės verslo ir visuomenės poreikiams" (partneris - Mindūnų bendruomenės centras) ir  „Molėtų miesto viešosios erdvės atnaujinimas meninėmis skulptūromis žvejybos tematika" parengti  pagal Žuvininkystės regiono vietos veiklos grupės „Vilkauda" vietos plėtros 2016 - 2023 m. strategijos VPS priemonę „ŽRVVG regiono socialinės gerovės kūrimas, pritaikant infrastruktūrą žuvininkystės verslo ir visuomenės poreikiams" Nr. BIVP-AKVA-SAVA-2.

 

 

 

Spausdinimo versija Archyvas

Jūsų komentaras
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam
komentarų nėra
Atgal