title

Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje - apie sergamumo prevenciją ir duomenų patikimumą

Vasario 10-ąją sušauktas nuotolinis Rajono ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame apsvarstyta sergamumo situacija Molėtų rajone, prevencinės priemonės ir turimų sergamumo duomenų patikimumas.

Posėdį vedęs Komisijos pirmininkas Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Žvinys pakvietė situaciją apibūdinti Visuomenės sveikatos centro Molėtų skyriaus vadovą Vytautą Šakį bei atkreipė dėmesį į Lietuvoje vykstančią diskusiją dėl statistinių duomenų atitikimo realiai padėčiai.

Komentuodamas sergamumo situaciją Molėtų rajone V. Šakys atkreipė dėmesį, jog padėtis pradėjo gerėti. Pasveikstančių molėtiškių žymiai daugiau, nei nustatomų naujų (po kelis per dieną) atvejų. Sumažėjo protrūkių skaičius ir juose registruotų asmenų, o 14 dienų sergamumo koeficientas krito kone pusiau, šiuo metu jis 373, esame 11 vietoje iš 60 savivaldybių.

Molėtų policijos komisariato vadovas Vitalis Kutkauskas informavo apie pastarąją savaitę vykdytas sustiprintas karantino kontrolės priemones, Molėtų pareigūnams talkinusius ir dirbusius kitų rajonų pareigūnus. Šios priemonės - judėjimo tarp savivaldybių, karantino reikalavimų laikymosi viešose vietose - išliks sustiprintos ir ateinančią savaitę, bet daugiau dėmesio bus kreipiama įmonėms bei įstaigoms. Policija ketina rengti patikrinimus, kaip jose užtikrinamos saugios darbo sąlygos, laikomasi kitų karantino reikalavimų ir kvietė patikrinimuose kartu dalyvauti Visuomenės sveikatos centro specialistus. Taip pat V. Kutkauskas atkreipė dėmesį, kad pasitaiko nesutapimų sąrašuose, tikrinant saviizoliacijoje esančius asmenis, nes paaiškėja, kai kurie jau būna pasveikę. V. Šakys sutiko, kad nedidelių neatitikimų gali pasitaikyti, kai gydytojai e-sveikatos sistemoje nespėja pažymėti, jog pacientai pasveiko ir sistemoje matoma atsiliekanti informacija, tai daugiausiai susiję su atvejais, kai rajono gyventojai būna prisiregistravę prie kitų rajonų sveikatos įstaigų. Šią savaitę kitų rajonų gydymo įstaigoms išsiųsti raštai su raginimu pasitikrinti duomenis.  Tačiau apskritai mūsų rajono skelbiami statistiniai skaičiai minimaliai skiriasi nuo realios padėties.

Komentuodamas statistinius duomenis, kuriuos oficialiai skelbia savivaldybė, rajono Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Steponas Šanteriovas pažymėjo, jog nuo pat epidemijos pradžios savivaldybė sutikrina duomenis, kurie skelbiami centralizuotoje visuomenės sveikatos centro informacinėje sistemoje ir atlieka korekcijas, atsižvelgdama į realią situaciją, gaunamą informaciją iš ligoninės, poliklinikos, pačių gyventojų, įvertindama laiką, kurį žmonės laikomi sergančiais ir turinčiais izoliuotis. Todėl savivaldybės skelbiama statistika visada buvo arčiau realybės ir skyrėsi nuo oficialiosios centralizuotos informacijos. Žinoma, vienas kitas neatitikimas gali pasitaikyti, bet tai iš tolo neprilygsta tam šokui, kurį patyrė kitos savivaldybės, iki šiol nesirūpinusios statistinių duomenų ir tikrosios padėties atitikimu. Kiekvieną savaitę rengiami bendri savivaldybės ir sveikatos įstaigų vadovų nuotoliniai pasitarimai, kuriuose tariamasi ir dėl duomenų tikrumo.

Komisija nusprendė pavesti Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Molėtų rajono policijos komisariatui kartu su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM Utenos departamento Molėtų skyriumi atlikti rajone esančių ūkio subjektų, įmonių prevencinius patikrinimus dėl nustatytų karantino režimo reikalavimų laikymosi, o Visuomenės sveikatos centro Molėtų skyriui kartu su rajono gydymo įstaigomis - nuolat sekti ir laiku tikslinti gyventojų, sergančių Covid-19 liga, sąrašus.

Posėdyje taip pat apsvarstyta skiepijimo nuo Covid-19 eiga, galimybės ateityje atnaujinti vietinio susisiekimo autobusų maršrutus.

Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje dalyvavo rajono vadovai, Visuomenės sveikatos centro Molėtų skyriaus, Policijos komisariato, Valstybinės maisto ir veterinarijos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybų vadovai, Savivaldybės administracijos, Kultūros ir švietimo, Statybos ir žemės ūkio,  Finansų skyrių vedėjai, Socialinės paramos skyriaus atstovė, savivaldybės gydytoja, civilinės saugos specialistas.Paskutinis atnaujinimas: 2021-02-10 19:17:16