title

Kultūros vertybių registre įregistruoti Baltadvario ir Videniškių bažnyčios apsaugos reglamentai

 

 

Baltadvario įtvirtintos dvarvietės (3231), Baltadvario įtvirtintos dvaro sodybos fragmentų (15987), Baltadvario įtvirtintos dvaro sodybos fragmentų šiaurės vartų pastato fragmentų (37598) ir Baltadvario įtvirtintos dvaro sodybos fragmentų rytų vartų pastato fragmentų (37599), Molėtų rajono sav., Videniškių sen., Baltadvario k., Atgailos kanauninkų vienuolyno ansamblio Šv. Lauryno bažnyčios (25028), Molėtų rajono sav., Videniškių sen., Videniškių k.individualūs apsaugos reglamentai ir jų tvirtinimo aktai registruoti Kultūros vertybių registre.

Reglamentuose kartu su bendraisiais šių kultūros paveldo objektų duomenimis pateikiami paveldosaugos reikalavimai, įvertinta būklė, nustatyta, kaip jie turi būti prižiūrimi, naudojami ir tvarkomi, apibūdintos apsaugos zonos.

Visi duomenys skelbiami Kultūros vertybių registre adresu http://kvr.kpd.lt/#/static-heritage-search

Baltadvario įtvirtintos dvaro sodybos kompleksas yra vienas iš tų objektų, kuriam didelį dėmesį skiria Savivaldybė, istorikai, archeologai, kultūros paveldo specialistai, kuriami projekai, kaip šį kultūros paveldo objektą išsaugoti, atgaivinti, pristatyti visuomenei, padaryti patrauklų ir prieinamą lankytojams ir turistams.

Videniškių Atgailos kanauninkų vienuolyno ansamblis ir Šv. Lauryno bažnyčia jau dabar yra turistų noriai lankoma vieta, čia nuolat vyksta renginiai, skirti Palaimintojo Mykolo Giedraičio garbei, vienuolyno muziejuje pristatoma Lietuvos Kunigaikščių Giedraičių istorija, rengiamos meno parodos ir edukacijos.Paskutinis atnaujinimas: 2021-10-27 13:50:13