title

Molėtų rajono savivaldybė apsisprendė mokinius ir mokytojus testuoti greitaisiais SARS-CoV-2 antigeno testais

 

LR Vyriausybė 2021 m, balandžio 22 d.  atnaujino kontaktiniu būdu ugdomų pradinukų testavimo tvarką:  nebebus privalomas mokinių namų ūkių tyrimas, o bus testuojami tik patys mokiniai ir mokytojai. Tuo siekiama pagreitinti pradinukų sugrįžimą į mokyklas tose savivaldybėse, kur testavimas  privalomas.

Pakeistame ir nuo balandžio 26 d. įsigaliosiančiame sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo (OV) sprendime „Dėl pavedimo organizuoti, koordinuoti ir vykdyti savanorišką profilaktinį tyrimą ugdymo įstaigose" nurodoma, jog savivaldybėse, kuriose Vyriausybės sprendimu negali būti taikomos švelnesnės karantino sąlygos, kontaktinis ugdymas bus organizuojamas tik tiems pradinukams, kurių tėvai (globėjai, įtėviai) sutiks, kad jų vaikai būtų profilaktiškai testuojami. Nesutinkančių leist testuoti tėvų (globėjų, įtėvių) vaikai  mokysis nuotoliniu būdu. Molėtų rajono savivaldybėje nuo balandžio 26 d. taip pat negali būti taikomos švelnesnės karantino sąlygos, todėl rajono švietimo įstaigų vadovai balandžio 20 ir 22 d. dalyvavo Kultūros ir švietimo skyriaus surengtuose vaizdo pasitarimuose, kurių metu kartu su rajono savivaldybės meru Sauliumi Jauneika ir administracijos direktoriumi Sigitu Žviniu ieškojo optimaliausių profilaktinio pradinių klasių mokinių testavimo proceso organizavimo būdų.

Mūsų rajono savivaldybė apsisprendė mokinius ir mokytojus testuoti greitaisiais SARS-CoV-2 antigeno testais, kadangi rezultatus mokykla gaus jau tą pačią dieną ir nereikės 3-4 dienas laukti atsakymų iš laboratorijos Vilniuje, kas būtų neišvengiama taikant kaupinių metodą.Paskutinis atnaujinimas: 2021-04-23 22:46:39