title

Molėtų rajono savivaldybė prisijungė prie Memorandumo dėl 5G ryšio diegimo Lietuvoje

Molėtų rajono savivaldybė prisijungė prie LR susisiekimo ministerijos inicijuoto Memorandumo dėl 5G ryšio diegimo Lietuvoje.

Šio memorandumo tikslas  - užtikrinti efektyvią ir koordinuotą 5G ryšio plėtrą, įskaitant nepertraukiamą 5G ryšį tarptautiniuose transporto koridoriuose „Via Baltica" ir „Rail Baltica" bei elektroninių ryšių tinklų, galinčių užtikrinti ne mažesnę kaip 100 Mbps ryšio spartą, prieinamumą namų ūkiams. Šalys įsipareigojo visokeriopai bendradarbiauti ir pagal kompetenciją užtikrinti sklandų šios srities projektų, finansuojamų ES lėšomis, įgyvendinimą. Lietuvos savivaldybių asociacija ir prie Memorandumo prisijungiančios savivaldybės bendradarbiaus su Operatoriais ir kitomis Šalimis ir sieks sudaryti palankias 5G ryšio plėtros sąlygas tam, kad iki 2025 m. būtų užtikrintas ne mažesnės kaip 100 Mbps spartos ryšys bent 95 proc. Lietuvos namų ūkių ir verslui.

Memorandumą pasirašė Susisiekimo ministerija, LR ryšių reguliavimo tarnyba, Telia Lietuva, AB, UAB „Bitė Lietuva", UAB „TELE2", VšĮ „Plačiajuostis internetas", Lietuvos automobilių kelių direkcija, AB „LTG Infra", Lietuvos savivaldybių asociacija ir prie Memorandumo prisijungusios Lietuvos savivaldybės bei 5G ryšio paslaugų teikėjai.

Memorandumo tekstas Paskutinis atnaujinimas: 2021-10-29 10:46:17