title

Patenkintas kelininkų prašymas leisti pašalinti ąžuolą iš Alantos-Girsteitiškio kelio zonos, medieną ketinama perduoti tautodailininkams

Į Molėtų rajono savivaldybės Želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisiją dar kovą kreipėsi AB „Eurovia Lietuva", prašydama išduoti leidimą šalinti ąžuolą kelio apsaugos zonoje, vykdant rajoninio kelio Nr.2801 Alanta-Pabaldiškis-Girsteitiškis nuo 0,652 iki 6,611 km kapitalinį remontą.

Balandį buvo atlikta šio medžio akustinė kamieno tomografija, vizualinis būklės vertinimas ir išduotas Medžio vertinimo pasas. Dokumente nurodyta, kad medis turi centrinį puvinį, balanos žaizdų, kamiene veisiasi grybai, užkastas šaknies kaklelis, kamieno apačioje matyti autoįvykio žymės. Bendras medžio keliamas pavojus vidutinis. Tam, kad puvinys liktų lokalizuotas dabartinėje jo išplitimo zonoje, būtina vengti naujų mechaninių pažeidimų kamiene bei šaknų sistemoje (įskaitant ir sunkiosios technikos važinėjimą po medžio laja ne ant važiuojamosios kelio dalies) kelio priežiūros ir vystymo darbų, bei kitaip pagal išgales palaikyti gerą jo gyvybingumą.

Komisija apsvarstė argumentus už ir prieš medžio pašalinimą, iš kurių pagrindiniai buvo tokie, kad nepavyks remontuojant kelią papildomai nepažeisti jo šaknų, apsaugoti nuo kenksmingos kelio aplinkos, nutekančio vandens, žiemą barstomos druskos,  ilgainiui dar labiau vargs, kol nudžius, taip pat jis kelia grėsmę saugiam eismui - jau yra buvę eismo įvykių. Pasiūlymai apsaugoti ąžuolo šaknis specialia technologija,  jas prapučiant ir įterpiant vamzdį vandeniui nubėgti, nenusvėrė ankstesnių argumentų, tad komisija balsuodama (4 - „už", 1 - „prieš") nutarė leisti pašalinti ąžuolą, augantį kelio apsaugos zonoje.

Alantos seniūnijos seniūnui Aidonui Užubaliui pavesta išduoti leidimą AB „ Eurovia Lietuva" šalinti ąžuolą  neatlygintinai.

Posėdyje dalyvavo Gediminas Putvinskas, Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas, Inga Jurčenko, Statybos ir žemės ūkio skyriaus vyriausioji specialistė, Kęstutis Grainys, Statybos ir žemės ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas, Alantos seniūnijos seniūnas Aidonas Užubalis, Aušra Misiūnienė, asociacijos Molėtų miesto bendruomenės želdynų projektų vadovė, Jolita Gavrilkevičienė, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos Transporto infrastruktūros projektų įgyvendinimo skyriaus kelių inžinierė.

Alantos seniūnas išdavė leidimą medį kirsti, jo medieną, jei bus tinkama, svarstoma perduoti tautodailininkams.Paskutinis atnaujinimas: 2021-05-25 10:45:47